Termální lázně Gyula

Městečko Gyula se nachází v blízkosti rumunských hranic nedaleko města Békéscsaba. Návštěvníci se mohou regenerovat v 8,5 ha rozlehlém zámeckém parku šlechtického rodu Almássyů, kde jsou vybudované léčebné lázně a koupaliště. Hradní lázně s osmi krytými a otevřenými bazény ve velkém parku o rozloze 34 hektarů mají vodní plochu 2 500 metrů čtverečních.

Alkalická voda obsahující hydrogenuhličitany a s velkým obsahem minerálních solí se dá s vynikajícími výsledky používat pro léčení poruch pohybového ústrojí, léčení poúrazových obtíží a pro léčení chronických gynekologických nemocí. Jako pitná kúra je vhodná pro léčbu poruch zažívacího ústrojí. Vedle toho nabízejí lázně vodní ráj pro děti a mimořádně kvalitní wellness centrum v historických prostorách bývalé jízdárny. Návštěvníkům je v něm k dispozici veliký zážitkový bazén, sauny, parní kabiny, posilovna, kulečník a společenská místnost.

Ve městě žila rodina slavného malíře Albrechta Dürera a zde se také narodil skladatel Ferenc Erkel a malíř Mihály Munkácsy. Za návštěvu stojí zámek rodu Almássy, jediná cihlová pevnost v zemi, která zůstala neporušená (v létě zde hostí divadelní festivaly), a také ikonostas v městském pravoslavném kostele. V okolí můžete navštívit místní hrad, Stoletou cukrárnu a muzeum, jezdecký areál s programy nebo Dürerův sál.

  www.varfurdo.hu/

Nabídku cestovní kanceláře GEOPS se zájezdy do maďarských lázní najdete na stránkách www.madarsko.geops.cz a www.termalni-lazne.geops.cz. 

Související zájezdy

Související destinace

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu