Termální lázně Debrecen

Debrecen

 Město nacházející se na východě Maďarska ve vzdálenosti 229 kilometrů od Budapešti je druhé největší v zemi, má 230 000 obyvatel a bývá nazýváno „městem kalvinistů“. Již delší čas je však dobře známo také díky své „zázračné“ léčivé vodě.

 Lázně leží v severní části města v proslulém lesoparku Nagyerdő („velkém lese“). Teplota termálního pramene dosahuje 63° C. Alkalická voda, obsahující chloridy, hydrogen- uhličitany, jód, bróm a sůl, se teprve v poslední době využívá jako terapeutická voda.

Město Debrecen má bohatou historickou tradici a bylo po dlouhou dobu centrem vzdělanosti. Je známo jako centrum východních oblastí. 37 km od města se nachází proslulá hortobáďská csárda, centrum a stravovací středisko hojně navštěvované turisty přijíždějícími do "puszty", jedinečné na evropském kontinentu.

Jedinečnou turistickou atrakcí jsou vodní hrátky. Pod krytou kopulí slibují nezapomenutelné zážitky různé skluzavky dobře známé z letních aquapaků a pohled návštěvníka potěší nádherné vzácné tropické rostliny v překrásném prostředí. Rodinné skupinové jacuzzi, jeskynní lázně, centrifugavodní hřib, umělé vlnobytídětský bazén a 12 skluzavek je celoživotním zážitkem pro všechny generace. Zážitkové centrum se rozkládá na 5.000m2. Další služby masáže, turecké a thajské masáže, centrum saun, mediteránní restaurace je samozřejmostí.                                                                              

 www.aquaticum.hu

Nabídku cestovní kanceláře GEOPS se zájezdy do maďarských lázní najdete na stránkách www.madarsko.geops.cz a www.termalni-lazne.geops.cz. 

Související zájezdy

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu