Rakousko, památky UNESCO

SALZBURG (Salcburk) - historické centrum: staré město je výjimečně bohaté na středověké i novověké památky (1996)
Schönbrunn - palác a zahrady: rezidence Habsburků, paláce a zahrady tvoří pozoruhodný barokní celek (1996)
Krajina oblasti Hallstadt – Dachstein: místní ložiska soli byla využívána už v druhém tisíciletí před n. l. a přispěla k prosperitě země (1997)
Semmerinská železnice: železnice jako jedno z největších „hrdinských děl“ občanského inženýrství byla postavena v letech 1848 až 1854 (1998)
Štýrský Hradec - historické centrum Štýrského Hradce (Grazu) a zámek Eggenberg: středoevropský městský komplex Habsburků a významný renesanční zámek (1999, rozšířeno 2010)
Údolí Wachau - kulturní krajina si udržuje typické architektonické, stavební i zemědělské rysy svého vývoje už od dob pravěku (2000)
Neziderské jezero - kulturní krajina: pozoruhodná vesnická architektura v osadách obklopujících jezero na hranicích Maďarska a Rakouska (2001) 
Vídeň (Wien) – historické centrum: architektonické celky od barokních zámků a zahrad až po domy a parky z konce 19. století, lemující ulici Ringstrasse (2001)

 Převzato ze seznamů památek UNESCO na wikipedii.

Související destinace

Rakousko

Rakousko

Rakousko, snadno dostupná země v sousedství, nabízí až podivuhodné množství různorodých zážitků. Podmanivé velkoměsto Vídeň se svými památkami, muzei, kavárnami a jedinečnou atmosférou, řada dalších významných památek. Překrásná příroda Alp i líbezná krajina údolí Wachau nebo štýrských vinic. Skvělé výstavy umění. Různé termální lázně s nabídkou wellness služeb. Rázovité lidové tradice, řada pozoruhodných slavností a ovšem i gastronomické požitky a víno. A na sklonku roku kouzlo adventu, průvody čertů a percht, vánoční trhy a betlémy.

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu