Přírodní park Vogézy

Jeden z nejrozsáhlejších francouzských parků se vyznačuje úchvatnou biologickou rozmanitostí a mnohotvárnou krajinou. Procházky tu vedou napříč pastvinami posetými aromatickými rostlinami a květinami, které jsou k vidění pouze v těchto nadmořských výškách.

Úžasně rozmanitá fauna a flóra

Nadýchejte se čerstvého vzduchu v Regionálním přírodním parku Ballons des Vosges! Jeden z nejrozsáhlejších francouzských parků vám odhalí úchvatnou biologickou rozmanitost a mnohotvárnou krajinu. Procházky tu vedou napříč pastvinami posetými aromatickými rostlinami a květinami, které jsou k vidění pouze v těchto nadmořských výškách.
Geologické změny a klimatické podmínky zde vytvořily překvapivé přírodní prostředí, v němž strmé skály a občas také stěny kontrastují s oblejšími vrcholky. Přestože nadmořská výška přesahuje jen výjimečně 1 300 m. n. m., připomíná tato lokalita svým rostlinným bohatstvím a četnými řekami vysokohorské oblasti. V některých letech je park pokrytý sněhovými převisy až do léta.

Usilovná lidská aktivita

Tento park je také živým důkazem lidské aktivity, která v této oblasti zanechala hluboké stopy. Vogézské podloží je bohaté na rudy a dalo tak vzniknout důležité důlní činnosti. Dodnes nebyly odhaleny všechny doly z tohoto období. Při návštěvě místních krytů a bitevních polí tu také naleznete stopy 1. světové války.

Jak poznávat park

Každý po svém: při paraglidingu, na horském kole nebo prostě a jednoduše při výletech. V zimě tu můžete také ve více než dvaceti lyžařských střediscích provozovat zimní sporty.

Webové stránky parku: www.parc-ballons-vosges.fr

Vše o Alsasku na stránkách: www.tourisme-alsace.com

Související destinace

Alsasko

Alsasko

Alsasko je velmi malebný kout Francie, jehož kultura vznikla harmonickým prolínáním francouzského a germánského vlivu. nachází se tu řada velice půvabných městeček s barevnými hrázděnými domy, historickými kašnami, hradbami a spoustou barevných květin, velmi pěkné je i zdejší velkoměsto Štrasburk. Alsasko je též vyhlášenou vinařskou oblastí a nelze vynechat zdejší vinnou stezku. A na své si přijdou i turisté při vycházkách po krásách pohoří Vogézy.

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu