Pařížský trh

Trochu historie

Pařížské trhy jsou tu odedávna, jejich historie sahá až do 5. století. Paříž se v té době jmenovala Lutécie a první tržiště "Palu" se nacházelo na ostrově Île de la Cité. Nevyměňovalo se tu jen zboží, ale také nápady a myšlenky. Palu postupně zmizel, ale další trhy rozkvétaly. V roce 1860 byste jich ve městě napočítali 51. Po znovuotevření tržiště Enfants Rouges, nejstarší kryté tržnice v Paříži, a s vývojem nových tržišť v duchu nových spotřebních trendů, se dnes ve městě nachází přes 90 trhů a tržišť všech podob a zaměření.

Půjdeme na nákup

Pro nakupování na trhu jsou dvě možnosti: 65 trhů pod širým nebem nebo 13 krytých tržnic. Prodává se zde všechno, kvalitní a čerstvé výrobky, jejichž profesionální výroba i prodej se často předává z otce na syna. Zelinář, řezník, uzenář, rybář, drůbežář, mlékař, květinář .. ti všichni vám nabízí to nejlepší, co mají. Všechny pařížské okrsky od prvního po dvacátý mají své trhy, díky nimž srdce čtvrti bije a obyvatelé se shromažďují, diskutují a druží se.

Co je dobré vědět:

Krytá tržiště jsou otevřena celý den, zatímco venkovní trhy se konají jen 2-3 dopoledne v týdnu, obyčejně od 7 do 14:30 hod. Pro ty z vás, kteří si rádi přispí, existují i odpolední trhy: středa - trh v Saint-Honoré (1. okrsek), Bourse (2. okresek), Baudoyer (4. okresek), Bercy (12. okresek) a v pátek trh v Anvers (9. okresek).

Trhy se specialitami:

Pokud chcete jíst 100% přírodní suroviny, najdete je na bio-trzích: Raspail (6. okresek neděle 9h-14h), Batignolles (8. okresek, sobota 9h-14h) a Brancusi (14. okresek, sobota 9h-14h).

Květiny najdete na květinových trzích Place de la Madeleine (každý den mimo neděle, 8h-19h30), Place des Ternes (každý den mimo pondělí, 8h-19h30), Marché de la Cité, náměstí Place Louis Lépine a na okolních nábřezí Seiny (každý den mimo pondělí, 8h-19h30, v neděli trh ptačí 8h- 19h).

Fanoušci módy mohou zajít na trh s oblečením: Carreau du Temple (3. okresek, od úterý do soboty 9h-19h a v něděli 9h-12h). Sběratelé známek se scházejí v dolní části Champs-Élysées (8. okresek, čtvrtek, sobota, neděle, celý den).

Trhy s výtvarným uměním jsou galeriemi pod širým nebem, kde se setkáte s umělci, malíři, sochaři, rytci, fotografy a můžete s nimi hovořit o jejich uměleckých dílech, která prodávají za "atelierovou cenu" Marchés Bastille (11. okrsek, sobota 9h-19h30) a Edgar Quinet (14. okrsek, neděle 9h-19h30).

Pestré a levné věci nakoupíte v přátelské a družné atmosféře na trhu Marché d'Aligre, kde najdete staré obleční, ovoce, zeleninu, použité staré domácí potřeby atd. (12. okrsek, každý den mimo pondělí, 7h30-13h30). Samozřejmě také nezapomeňte na bleší trh (Puces), kde najdete vše, co již někdo nepotřebuje: od starých dokumentů přes oblečení po starožitnosti. Trhovci přicházejí brzy a vybalují své vzácnosti a kupci tudy prochází celý den. Bleší trh ve Vanves (14. okrsek, sobota a neděle 7h-19h30), v Clignancourt (18. okrsek, od soboty do pondělí 7h-19h30) a v Montreuil (20. okrsek, od soboty do neděle 7h-19h30).

Související destinace

Paříž a Île-de-France

Paříž a Île-de-France

Nejslavnější metropole světa, Paříž, císařovna na Seině. Velkoměsto kypící životem, už po staletí ráj umělců. Kdo by si nepřál spatřit Eiffelovku a Champs Elysées a projít se po Montmartru? Město módy a elegance s moderní architekturou i historickými památkami. přední světová muzea a galerie umění, krásné zahrady a parky. A jen na skok odtud je nádherné královské sídlo Versailles, místo, odkud se vládlo světu a odkud přicházely módní vzory, které napodobovala celá Evropa.

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu