Palác Pitti a zahrady Boboli

Palác Pitti je největší památkou ve městě, obsahuje osm muzeí, návštěvníkovi se nabízí vstup na výstavy:
Galerie Palatine - palácová galerie se nachází v 1. patře paláce Pitti. Je zde vynikající sbírka obsahující asi 1000 obrazů, je zaměřena na období pozdní renesance a baroka (Sandro, Botticelli, Caravaggio, Filippo Lippi, Rubens, Raffael, Tizian, Canova, Veronese…)
Královské komnaty je trakt 14 pokojů za 17. – 19.st. používaných rodem Medicejských a jejich následovníky v průběhu pěti století, bydlel v nich také arcivévoda toskánský a pyšní se překrásnou výzdobou a nástěnnými mlbami.
Galleria d´Arte Moderna, nejzajímavější a velmi rozsáhlá kolekce nabízí přehled celého uměleckého období v Itálii od konce osmnáctého století (neoklasicistní období) do prvního desetiletí dvacátého století, a práce umělců jako Canova, Giovani Dupré, Giovanni Boldoni, díla „macchiaioli“ a futuristů, jako Giacomo Balla.
  • Museo degli Argenti prostory , které využívala rodina Medici jako letní byt. Jsou zde nádoby, klenoty a šperky rodiny Mediciů.
Galleria del Costume je největší italské muzeum oděvů; kolekce oděvů obsahuje více než 6000 artefaktů, včetně historického oblečení, oděvní doplňky, kostýmy pro divadlo.. Ukazuje historii módy, její stylové proměny, mj. díky početným kopiím prestižních italských i zahraničních návrhářů, jako jsou Valentino, Giorgio Armani, Gianni Versace, Yves Saint Laurent a další.
Giardino di Boboli - zahradu navštíví více než 800.000 návštěvníků ročně, je jedním z nejvýznamnějších příkladů historické italské zahrady na světě a je opravdovým muzeem pod širým nebem, ukazujícím úpravy architektonické krajiny, sbírky soch od římské doby do devatenáctého století. Pozoruhodné je, že sochy a objekty v zahradě jsou upraveny stejně od sedmnáctého století
Museo delle Porcellane (Muzeum porcelánu) obsahuje sbírky porcelánu, Jsou zde exempláře darované velkovévodou a dalšími evropskými vládci.
Museo delle carrozze (muzeum kočárů a jiných dopravních prostředků od 17.st.

 Nabídku zájezdů cestovní kanceláře GEOPS zaměřených na zahrady či národní parky najdete na www.geops.cz/zajezdy/narodni-parky-a-zahrady.

Související destinace

Florencie

Florencie

Jedno z nejkrásnějších měst Evropy, renesanční perla Florencie. město Medicejských, Danteho, Giotta, Bocaccia, Bruneleschiho, Boticelliho, Michelangela i Machiavelliho. Pokladnice umění, a to jak svými sbírkami, tak architekturou a výzdobou interiérů. Působili tu nejslavnější umělci a zanechali po sobě nesmrtelné dílo. Náměstí s radnicí, sochou Davida a lodžií a dalšími sochami, veliký dóm, kostely Santa Croce, Santa Maria del Carmine s kaplí Brancacciů, Medicejská kaple, most Ponte Vecchio, zahrady Boboli, světoznámé galerie a muzea.

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu