Národní park Dunaj-Ipel´

Hornaté partie pokrývají lesy, v centrálních částech pohoří téměř pralesovitého charakteru, tvořené teplomilnými doubravami s jasanem, habrem a jilmem. Na stráních se vyskytují stepi a lesostepi s porosty kavylů, třemdavy (silně aromatické silice jejich květů jde údajně za bezvětrného počasí zapálit), kosatce skalního písečného či žlutě kvetoucího lnu. Bohatý je výskyt hmyzu (kobylka sága, tesaříci) a z ptáků můžeme vidět třeba orla křiklavého a královského nebo orlíka krátkoprstého. Zajímavé jsou mokřady Ipelu, pravidelně napájené záplavami s rákosinami, kapradinovými olšinami, třtinovými vrbinami či písčinami. Hnízdí zde přes 120 druhů ptáků, vyskytuje se želva bahenní. Z památek stojí za zhlédnutí královský hrad ve Visegrádu či královské sídlo Ostřihom.

Nabídku zájezdů cestovní kanceláře GEOPS zaměřených na národní parky či zahrady najdete na www.geops.cz/zajezdy/narodni-parky-a-zahrady.  

Související destinace

Budapešť a okolí

Budapešť a okolí

Maďarská metropole Budapešť - nejmladší metropole Evropy, a přesto tisícileté velkoměsto s pestrou historií, která začíná už římským osídlením, řadou významných muzeí a galerií, spoustou termálních lázní a příjemných parků. Mosty a ostrovy na Dunaji, první metro na kontinentu, elegantní kavárny a cukrárny a tradiční hospůdky, kde se hraje čardáš. V Budapešti je toho skutečně mnoho k navštívení a poznávání, je potřeba tam jet alespoň na víkend. A také řada míst v okolí Budapešti stojí za návštěvu - královský Visegrád nad řekou, skanzen Szentendre, barokní perla Györ, okouzlující vesnička Höllökö...

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu