Lisabon

Za jedno z nejlepších považují sami Lisaboňané maurský hrad Castelo do Saõ Jorge. Nejenže z něj máte celý Lisabon (Lisboa) jako na dlani, ale můžete spatřit také řeku Tejo, přes kterou se klene nejdelší most v Evropě. Most pojmenovaný po slavném portugalském mořeplavci Vasco de Gamovi má pro některé lidi neuvěřitelných 17,5 kilometru.

Až půjdete z hradu Castelo do Saõ Jorge dolů, ocitnete se ve středověké maurské čtvrti Alfama (Bairro). Domy v této lisabonské čtvrti jako jedny z mála přečkaly ničivé zemětřesení v roce 1755. Díky tomu se můžete pokochat krásou národního chrámu Pantheon, který byl stavěn přes tři sta let a pohřbívají se v něm portugalští prezidenti. Králové jsou pohřbíváni v klášteře jeronýmů Mosterio dos Jerónimus, který rovněž přežil ničivé zemětřesení.

Lisabon je mezi cestovateli známo jako vyhlášené město hudby a svůj žánr si tady najde skutečně skoro každý. V Lisabonu najdete vše, od jazzu až po teskné portugalské fado.

Architektura Lisabonu má typický prvek azulejos - ručně malované modrobílé kachlíky, patří do portugalského národního umění. Jejich kráse se můžete plně věnovat v muzeu Nacional de Azulejo, kde je přes 12 000 opravdu unikátních azulejos, kdy některé z nich pochází už z 15. století. Kousek od hradu Castelo do Sao Jorge jistě stojí za to nahlédnout do několika svojí velikostí ohromujících sakrálních staveb. Románská katedrála Sé Partriarcal, malebný kostel Igreja de Santo António da Sé, zasvěcený patronovi Lisabonu svatému Antonínovi Paduánskému.

Věž Torre de Belém: Další z nezapomenutelných zážitků v Lisabonu (Lisboa), je vydat se Praca do Comércio tramvají č. 15 do čtvrti Belém. Právě odsud se v 15. století vyráželo za námořními objevy. Tento zlatý věk Lisabonu připomíná nevelká, ale o to více okouzlující věž Torre de Belém se spletenými lany a napodobeninami sítí vytesanými do kamene.

Související zájezdy

Související destinace

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu