Lákadla adventní Vídně

Vídeňský vánoční trh existuje více než 700 let. Roku 1294 udělil císař Albrecht II. vídeňským obchodníkům a živnostníkům privilegium k pořádání "Prosincového trhu". V 16. století byl trh znám pod názvem "Tomášův trh" jako trh zaměřený svým zbožím na období Vánoc a Nového roku. V 18. století už trh nesl jméno Mikulášský, Vánoční nebo Jesličkový trh. Tento vánoční trh si v poslední době (od roku 1975) našel své místo před vídeňskou radnicí. Malé vánoční městečko čítá kolem 150-ti dřevěných chat s vánočním sortimentem. V centru Vídně jsou i další skvělé adventní trhy - historický na náměstí Freyung, půvabná vesnička mezi muzejními budovami, před zámkem Belvedere, na Spittlbergu. Krásný trh je v nádvoří zámku Schönbrunn, překrásnou výzdobu má pěší třída Kärntnerstrasse. Pro Rakušany je vánoční trh místem setkání a pohody, místem klidného zastavení s hrnečkem svařeného vína, místem popovídání s přáteli. (info CK Permon)

Svět křišťálu Swarovski - fascinující prodejní expozice, největší svého druhu - ve třech patrech domu na Kärntnerstrasse, výlohy plné křišťálového skla.

Nejstarší zoo na světě - zámecká zoo v Schönbrunnu je stará již přes 250 let a chová na 4.000 zvířat. Patří (spolu se zoo v San Diegu) ke dvěma zoologickým zahradám na světě, které chovají zároveň medvědy panda a medvídky koala. Pandy se v zajetí odchovávají velice těžko – a ve Vídni se jedno mládě narodilo. Panda Fu Long (Šťastný drak) je prvním mládětem svého druhu v Evropě od roku 1982, kdy se naposledy pand mládě narodilo v zoo v Madridu. Fu Long se narodila 23.8.2007. Jméno jí dal čínský velvyslanec ve Vídni.

Zámek Hofburg – navštivte pokoje císařské rodiny. Od listopadu 2002 rozšíření prohlídkové trasy v císařských pokojích o nejintimnější zázemí císařovny Alžběty (Sissi) – k vidění je originální koupelna a záchod císařovny. Rekonstrukce přišla na 200 tisíc EUR a turistům odhaluje první moderní sociální zařízení na císařském dvoře, o které se zasloužila právě Alžběta. Můžete navštívit rovněž muzeum věnované nejpopulárnější císařovně. V nejstarší části Hofburgu – ve Švýcarském dvoře můžete navštívit klenotnici s Císařskou korunou či se šperky císařovny Alžběty.

Obrazárna Albertina obsahuje jednu z nejvýznamnějších a nejobsáhlejších sbírek grafik a kreseb a významnou expozici moderního výtvarného umění. Zároveň představuje jednu z nejvýznamnějších vídeňských prostor k výstavám umění.
Palác Albertina si nechal přestavět ze staršího paláce hrabat Sylva-Taroucci jako své reprezentativní sídlo zeť Marie Terezie vévoda Albrecht Sasko-Těšínský v klasicistním slohu v letech 1802-1805. Albrecht Sasko-Těšínský nashromáždil velké množství kreseb a grafik, a ty položily základ k nynější grafické sbírce. Bohatě zařízené pokoje vévody Albrechta a jeho dědiců, rakouských arcivévodů Karla, Albrechta a Fridricha, jsou dnes rovněž přístupné veřejnosti a tvoří samostatný okruh.
Albertina každoročně chystá v adventním čase mimořádné výstavy umění. Pozoruhodné expozice nabízí též Horní a Dolní Belvedér či MuseumQuartier (zvl. Leopoldovo muzeum).

Nabídku zájezdů adventních CK GEOPS najdete na této stránce.

Související zájezdy

Související destinace

Vídeň

Vídeň

Vídeň - rakouská metropole na Dunaji, odedávna průsečík různých vlivů a kultur. Město proslulé uměním a festivaly, město elegantních kaváren. Setkáme se tu jak s nostalgickými připomínkami staré monarchie, Marie Tereze a Františka Josefa, tak s pozoruhodnou moderní architekturou a výstavami umění od Klimta a Schieleho po současnost. Skvostná katedrála, císařské zámek Hofburg a Schönbrunn, Belvedér se zahradami, moderní Donauinsel, barevné Hundertwasserovy domy, galerie Albertina a MUMOK... A také oblíbené velikonoční a adventní trhy.

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu