Futuroscope

Největší park moderních filmových atrakcí Evropy se nachází v Poitiers.
Futuroscope je obrovský park se skvostnými moderními stavbami a zahradní architekturou. Většina atrakcí a promítání je v krytých sálech. Park již více než 10 let prezentuje zábavnou formou to nejmodernější a nejnovější z audiovizuální techniky. Celá rodina si najde filmovou zábavu a až pozdní večer může zakončit uměleckým představením s hudbou a laserovým show.

Pro představu uvádíme popisy některých z více než dvaceti atrakcí.
1. Le Solido: reliéfní obraz promítaný na polokulovou plochu - každý divák je vybaven brýlemi s tekutými krystaly, které jsou řízeny infračerveným paprskem tak, aby do každého oka přicházel obraz , který je mu určen. Film je snímán dvěma kamerami a synchronně promítán z dvojitého projektoru. Tato technika dovolí vzniknout velmi dokonalé představě třírozměrného prostoru.
2. Le Pavillon de la Communication: obrazová mozaika - více než 2 videoprojektory, několik diaprojektorů a laser je synchronizováno tak, že vytváří jeden informační celek na více plochách.
3. Le Cinéma Haute Résolution: Vysoké rozlišení je zde dosaženo tím, že místo obvyklých 24 filmových polí je promítnuto 48 obrázků za sekundu.
4. La Gyrotour: věž ze které je možno shlédnout panorama parku. 5. Le 360°: Kruhový obraz je dosažen synchronizací 9 projektorů, která dává divákovy pocit, že se ocitl zcela uvnitř filmu.
5. L'Imax 3D: velký třírozměrný obraz (plátno 540 m2, 28 m vysoké) je dosažen klasickou metodou za použití normálních polarizovaných brýlí.
6. Le Tapis Magique: La Double Image Géante - spojení dvou projektorů IMAX, projekce je realizována jednak na obří plátno 672 m2 a jednak pod diváka na druhé plátno oddělené silným sklem, které má rozměr 748 m2.
7. L'Aquascope: L'image Interactive extra-large - jedná se o spojení interaktivního filmu - před každým křeslem je počítač a divák může odpovídat na otázky a zasahovat do průběhu filmu. Většina filmu je promítaná na 30 m vysoké polokruhové plátno pomocí tří synchronizovaných projektorů.
8. Le Pavillon de la Vienne: Le Mur d'image et le Simulateur - zde najdete největší projekční plochu sestavenou z 850 obrazovek o úhlopříčce 53 cm. Videoprojekce je řízena pěti počítači. V druhém sále je instalováno jedno z nejlepších dynamických kin. Sedadla jsou ovládána 6 hydraulickými písty, obraz je promítán na 300 m2 plátno rychlostí 30 polí za sekundu.
9. Les Paysages d'Europe: Promenade en bateau - relaxační kousek parku, ve kterém na lodičkách projedete různé "zahrady" reprezentující jednotlivé části Evropy.

Máte zájezd o návštěvu Futuroscopu? Informace o zájezdech CK GEOPS do Akvitánie najdete na www.francie.geops.cz/akvitanie. 

Související destinace

Akvitánie

Akvitánie

Akvitánie, to je jihozápadní Francie obrácená k Atlantiku, s centry ve městech Bordeaux a na severu Poitiers. Zatímco na severu je pobřežní oblast spíš bažinatá a nacházejí se tu známé Poitouské močály, pás pobřeží od la Rochelle je lemován písečnými dunami, vznikají tu i laguny a krajina je chráněná pásem borových lesů. tato oblast, Stříbrné pobřeží, je díky silnějším vlnám rájem milovníků vodních sportů. Neméně zajímavá je ovšem zdejší vinařská oblast - vinice Bordeuax a Saint-Émilionu dodávají na trhy ta nejlepší vína. A oblast Akvitánie, Poitou a Gaskoňska je bohatá i na historické památky a najdeme tu hned několik klenotů na seznamu UNESCO.

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu