Florencie

Metropole, která je nazývána kolébkou renesance. Její historie sahá k Etruskům (Fiesole) a vznikla jako římská kolonie. Ve středověku Florentská republika a bohatá oblast díky obchodu s látkami s nevídaným duchovním a kulturním rozvojem. Florencie se stala mekkou renesančních umělců: (Leonardo da Vinci, Michelangelo, Dante ). Florencie se stala soupeřem Říma. Nyní je Florencie mekkou turistického ruchu, má vše: katedrálu, paláce, zahrady, muzea a galerie, jedinečnou architekturu, výbornou gastronomii a víno.

Co je potřeba navštívit? Určitě Piazza del Duomo. Katedrála je pomníkem bohatství a moci městského státu Florencie v jeho největší slávě. Fasáda je pokryta nádhernými geometrickými obrazci poskládanými z barevných kousků mramoru. Architekt Brunelleschi použil při stavbě této katedrály novou metodu, která si užila další slávy při stavbě chrámů sv. Petra v Římě a sv. Pavla v Londýně.

Při návštěvě Florencie si nenechte ujít most Ponte Vecchio, nejstarší a nejznámější most Florencie postavený roku 1345, na jehož třech obloucích můžete navštívit řadu zlatnických obchůdků. Nedaleko mostu Ponte Vecchio se nachází světoznámá galerie renesance Galeria degli Uffizi a nedaleko Academia. Návštěvníci Galeria degli Uffizi (původně byla budova postavena z peněz rodiny Medici jako budova administrativní, proto uffizia = úřad) mohou shlédnout minimálně skvosty klasického umění, především italské renesance (Botticelli, Piero della Francesca, Carravagio, Giotto, Michelangelo, Leonardo).

Architekturu a sochařské skvosty Michelangela lze zhlédnout v Cappelle Medicee. Město nabízí řadu paláců: Strozzi, Rucelai, Pitti, Vecchio ( socha Davida) a kostelů: Santa Croce, San Lorenzo, Santa Maria Novella, Kaple Brancacciů (Masaccio a Filippino Lippi). Odpočinek přináší nádherné zahrady, napr. Giardino di Boboli.

Nadchnou vás kouzelné procházky kolem řeky Arno, posezení v kavárně nebo pizzerii, výborná kuchyně, gastronomie a víno Chianti. Florencie je jako stvořená pro poznávací zájezd, prodloužený víkend nebo samostatný eurovíkend.

Související zájezdy

Související destinace

Florencie

Florencie

Jedno z nejkrásnějších měst Evropy, renesanční perla Florencie. město Medicejských, Danteho, Giotta, Bocaccia, Bruneleschiho, Boticelliho, Michelangela i Machiavelliho. Pokladnice umění, a to jak svými sbírkami, tak architekturou a výzdobou interiérů. Působili tu nejslavnější umělci a zanechali po sobě nesmrtelné dílo. Náměstí s radnicí, sochou Davida a lodžií a dalšími sochami, veliký dóm, kostely Santa Croce, Santa Maria del Carmine s kaplí Brancacciů, Medicejská kaple, most Ponte Vecchio, zahrady Boboli, světoznámé galerie a muzea.

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu