Colmar

Objevte hlavní město alsaských vín a jeho rozsáhlé umělecké bohatství s uměleckými díly z období středověku až po renesanci! Toto malebné a atraktivní město ležící v blízkosti nejkrásnějších vinařských vesnic podtrhujících jeho půvab vás nadchne!
V Colmaru, který se nalézá v půli cesty mezi Štrasburkem a švýcarskou Basilejí a současně Vogézami a Rýnem, naleznete vše, co vám Alsasko může nabídnout. Pro své umělecké a historické bohatství se toto město, které proslavilo jeho historické jádro, řadí k nejpříjemnějším lokalitám regionu. Přijeďte se brouzdat v jeho uličkách, které vám dají pocítit specifickou atmosféru tohoto města umění. Toto město utvářené věhlasnou minulostí a prodchnuté kulturou si dokázalo uchovat své architektonické dědictví, rozvinout ho a současně neztratit lidskou tvář ani nic ze své vřelosti. Colmar nabízí soukromí města střední velikosti a současně rozsáhlé kulturní a historické dědictví a pozoruhodně vkusnou a ucelenou architekturu.
Ve starém městě se s každým pohledem ocitnete na pohlednici v životní velikosti. Zatímco budete obdivovat pestré hrázděné domy v překvapivě skvělém stavu, nechají se chuťové pohárky milovníků dobré krmě svádět v nespočetných tradičních restauracích, které naleznete na každém rohu. Rozhodně navštivte zdejší lokalitu "Malé Benátky" (Petite Venise), která skvěle dotváří místní historické centrum. Milovníci kultury budou moci doplnit návštěvu Muzea Unterlinden (www.musee-unterlinden.com) s věhlasným oltářním reliéfem z Issenheimu (Retable d’Issenheim) prohlídkou Muzea Bartholdi (www.musee-bartholdi.com) věnovanému zdejšímu slavnému rodákovi a tvůrci a Muzea hraček, v němž se zasní jak malí, tak velcí (www.museejouet.com).
Milovníci vína se budou moci připojit k alsaské vinné stezce, která se vine v bezprostřední blízkosti města a v průběhu slavného Veletrhu alsaských vín (Foire aux Vins d’Alsace) okusit výborný ryzlink, tramín nebo muškát, k tomu sýr münster, výborný právě v kombinaci s vínem, a současně shlédnout nádherný folklórní tanec.
V každém věku také potěší každoročně organizovaný Mezinárodní festival hudby (Festival international de musique) pod uměleckým vedením Vladimira Spivakova nebo zdejší Filmový festival (Festival du cinéma).
A to není vše! Jestliže máte rádi noční vycházky, nenechte si ujít zdejší, ve Francii jedinečné, barvy měnící nasvícení města – 900 světelných bodů roztroušených po celém městě ho osvětluje zcela originálním způsobem a vymalovává jako tahy kouzelným štětcem. Toto osvětlení vás očaruje každý pátek a sobotu hned po setmění v průběhu celého roku a také po všechny večery během důležitých událostí colmarského života, jako jsou Mezinárodní festival hudby, Veletrh alsaských vín nebo vánoční trhy.
Návštěvu Colmaru si zkrátka můžete náležitě užít. Projdete se po jedné z nejrozsáhlejších evropských pěších zón s velmi bohatým kulturním a historickým dědictvím, které sahá od středověku až do 20. století, navštívíte zdejší renomovaná muzea, ochutnáte lahodná vína a zdejší kulinářské speciality.

Další informace: www.ville-colmar.fr.

Vše o Alsasku: www.tourisme-alsace.com

 

Související destinace

Alsasko

Alsasko

Alsasko je velmi malebný kout Francie, jehož kultura vznikla harmonickým prolínáním francouzského a germánského vlivu. nachází se tu řada velice půvabných městeček s barevnými hrázděnými domy, historickými kašnami, hradbami a spoustou barevných květin, velmi pěkné je i zdejší velkoměsto Štrasburk. Alsasko je též vyhlášenou vinařskou oblastí a nelze vynechat zdejší vinnou stezku. A na své si přijdou i turisté při vycházkách po krásách pohoří Vogézy.

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu