Belveder a jeho galerijní sbírky

Princ Evžen Savojský, slavný vojevůdce 17. století a milovník umění si nechal zahradní palác Belvedere vystavět Johannem Lukasem von Hildebrandt jako letní rezidenci před branami tehdejšího města. Toto mistrovské dílo baroka sestává ze dvou zámeckých objektů (Horní a Dolní Belvedere) a dnes je v něm vystaveno rakouské umění od středověku až po současnost. Největší pýchou jsou díla Gustava Klimta, Schieleho a Kokoschky. Potěší i samotná krása architektury 3 objektů a zahrad.

Horní Belvedere – největší sbírka Klimtových děl na světě
Stěžejní část sbírek Belvederu tvoří malby Gustava Klimta se zlatými obrazy "Polibek" a "Judita". Mistrovská díla Schieleho a Kokoschky a díla francouzského impresionismu spolu s vrcholnými díly období vídeňského biedermeieru (Waldmüller, Amerling, Fendi) zanechávají stejně hluboký dojem jako obrazy Makarta, Boeckla, Wotruby, Hausnera, Hundertwassera a dalších.
Jsou zde vystavena vrcholná díla pozdní gotiky, jako Znojemský oltář, díla Michaela Pachera, Ruelanda Frueaufa staršího a Conrada Laiba i díla období baroka, stěžejní díla Johanna Michaela Rottmayra, Daniela Grana a Paula Trogera umožňují fascinující vhledy do bohatství této epochy. Úchvatné jsou charakteristické šklebící se hlavy, jejichž autorem je sochař Franz Xaver Messerschmidt.

Dolní Belvedere – Obytné a reprezentační místnosti prince Evžena
Feudální nádhera vznešeného stavebníka se odráží v sále Groteskensaal, Mramorové galerii a Zlaté komnatě. V Dolním Belvederu a Oranžérii se konají impozantní příležitostné výstavy.

Konírna – pokladnice středověku
Na místech, kde bylo kdysi ustájeno 12 nejkrásnějších princových koní, je dnes vystavena celá zdejší sbírka středověkého umění.

Máte zájem o zájezdy pro milovníky umění? Tady najdete nabídku cestovní kanceláře GEOPS. 

Související zájezdy

Související destinace

Vídeň

Vídeň

Vídeň - rakouská metropole na Dunaji, odedávna průsečík různých vlivů a kultur. Město proslulé uměním a festivaly, město elegantních kaváren. Setkáme se tu jak s nostalgickými připomínkami staré monarchie, Marie Tereze a Františka Josefa, tak s pozoruhodnou moderní architekturou a výstavami umění od Klimta a Schieleho po současnost. Skvostná katedrála, císařské zámek Hofburg a Schönbrunn, Belvedér se zahradami, moderní Donauinsel, barevné Hundertwasserovy domy, galerie Albertina a MUMOK... A také oblíbené velikonoční a adventní trhy.

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu