Athény

Symbolem a dominantou Athén je Akropolis, tyčící se na pahorku Aeropagu. Akropole byla centrem antického města. Najdete zde tři nejvýznamnější chrámy – Parthenón, Erechtheion, chrám Athény Niké a Propylaje, což je největší brána postavená ve starověkém Řecku. Součástí prohlídky Akropole může být i návštěva Muzea Akropole se vzácnými exponáty.

Na jihu Akropole se nachází Dionýsovo divadlo, které je pokládáno za místo zrodu divadla a kousek vedle je mladší Divadlo Héroda Attika, kde se dodnes pořádají kulturní akce.

Při svých toulkách Athénami byste neměli vynechat návštěvu antického tržiště Agory. V antických dobách to bylo společenské a politické centrum města. (V roce 399 př. Kr. zde byl obžalován a popraven filosof Sokrates.) K nejkrásnějším místům Athén patří nejstarší athénská čtvrť Plaka s klikatými uličkami, malebnými zákoutími, kostely a obchůdky. Právě zde najdete velké množství stylových hospůdek a restaurací, ve kterých si můžete pochutnat na tradiční gastronomii a řecké kuchyni. Atmosféru Athén můžete nasát při návštěvě bleších trhů, které k nim neodmyslitelně patří, stejně jako trhy s ovocem, zeleninou, čerstvými rybami a masem.

 V Athénách je možné navštívit velké množství rozličných muzeí. Vaší pozornosti by nemělo ujít světoznámé Národní archeologické muzeum a Kykladské muzeum.

V noci ožívají ve městě taverny, restaurace a noční podniky. V řadě taveren hraje živá hudba a tančí se řecké folklórní tance. Řekové milují společnost a rádi se svými přáteli setkávají, jedí dobré jídlo, popíjejí a baví se. Jejich gastronomie a víno je vyhlášená po celém světě.

Související zájezdy

Související destinace

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu