Adventní trhy v Budapešti

letos začínají již od 13. listopadu. Těšit se můžete na romantické dřevěné stánky s tradičními maďarskými dobrotami jako paprikáš, pečená husí stehna, plněné zelí, lepény a spoustu výborných maďarských klobás. Ochutnat bude možné i vyhlášené maďarské sladkosti od koláčů, perníků až po dorty a kürtös kalács se skořicí nebo čokoládou. Atmosféru doplní i živá a reprodukovaná hudba. Popíjet se bude nejen voňavý svařák a punč, ale i tradiční maďarské krampampuli, které vás určitě zahřeje. Je to totiž voňavý hořící alkoholický nápoj se sušeným a kandovaným ovocem oblíbený v Maďarsku hlavně v době adventu, Silvestra a v době karnevalů.
Krampampuli je původní maďarský hořící voňavý alkoholický nápoj, který obsahuje různé sušené a kandované ovoce včetně pomerančů, datlí a fíků, maďarské červené víno a rum nebo pálinku. V Maďarsku existuje nepřeberné množství variant včetně varianty s bílým vínem a čajem. V Maďarsku se krampampuli objevila prvně v první polovině 19. století a byl to původně oblíbený nápoj v hornických oblastech. V dnešní době neodmyslitelně patří k maďarskému adventu, Silvestru a období karnevalů, kdy se hořící servíruje do skleněných hrníčků s ouškem. S přípravou krampampuli je spojený efektní světelný hořící rituál, který bývá zlatým hřebem silvestrovských oslav. 
Lepény je čtvercová placka pečená v hliněné peci nebo tradičních kamnech s kysanou smetanou, slaninou nebo klobásou a sýrem.

 Máte zájem o zájezdy do Budapešti? Nabídku cestovní kanceláře GEOPS najdete na stránce www.madarsko.geops.cz/budapest.

Související zájezdy

Související destinace

Budapešť a okolí

Budapešť a okolí

Maďarská metropole Budapešť - nejmladší metropole Evropy, a přesto tisícileté velkoměsto s pestrou historií, která začíná už římským osídlením, řadou významných muzeí a galerií, spoustou termálních lázní a příjemných parků. Mosty a ostrovy na Dunaji, první metro na kontinentu, elegantní kavárny a cukrárny a tradiční hospůdky, kde se hraje čardáš. V Budapešti je toho skutečně mnoho k navštívení a poznávání, je potřeba tam jet alespoň na víkend. A také řada míst v okolí Budapešti stojí za návštěvu - královský Visegrád nad řekou, skanzen Szentendre, barokní perla Györ, okouzlující vesnička Höllökö...

Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu