autokarem hotel Snídaně Zájezdy bez nočního přejezdu Zájezdy za uměním, výstavy a architektura Evropské slavnosti Historické slavnosti a průvody Eurovíkendy s průvodcem a programem Eurovíkendy a metropole Poznávací zájezdy pro seniory Slavnosti vína a gastronomie Kuchyně a gastronomie světa Specializované zájezdy za vínem a gastronomií Zájezdy za vínem a gastronomií Slavnosti vína, piva a gastronomie
Přidat k oblíbeným zájezdům …a mezinárodní festival kočovných divadel. Kulturní a zážitkový víkend v Sasku. Míšeň a Drážďany, míšeňská porcelánka, drážďanská galerie Zwinger, vinařský region Saské Polabí. Velké vinařské slavnosti v Míšni i Radebeulu spojené s festivalem divadla. To je víkend plný zážitků pro všechny smysly. Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
dopravu busem, 1x hotel se snídani, průvodce, pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění, pobytovou taxu, místní dopravu a veškeré vstupné (40 €)
Příplatky
700 CZK - jednolůžkový pokoj
350 CZK - vstup a rezervace Semperovy opery
90 CZK - komplexní pojištění
zobrazit PODOBNÉ ZÁJEZDY
Drážďany, památky, galerie Zwinger se slavnými obrazy - Míšeň, slavnosti vína, renesanční zámek, katedrála, slavná výrobna porcelánu - vinařské slavnosti v Radebeulu
Kod
Termin
Počet nocí
Nástupní místa
Cena
 
091-279
28.9 - 29.9.2019
1
Praha a další níže
2 990,-
Odjeto
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1. den: odjezd z Prahy v 7 h (dále ÚL, svoz BR za 400 Kč, svoz PL za 200 Kč) do SRN, DRÁŽĎANY, Rezidenční zámek saských kurfiřtů, barokní katedrála, galerie Zwinger, Semperova opera, obchodní ulice Pragerstrasse, Brühlská terasa na nábřeží Labe, Panometr (obří trojrozměrné panoráma -Y. Asisi), unikátní Skleněná továrna firmy Volkswagen pro milovníky aut

2. den: MÍŠEŇ, starobylé saské město na Labi, míšeňská porcelánka, katedrála, renesanční zámek Albrechtsburg, velké slavnosti vína, dopolední vinařský průvod, muzika, víno a burčák teče proudem, RADEBEUL, středisko polabského vinařství, podzimní slavnosti vinobraní, festival kejklířských souborů z celé Evropy, hudba, divadlo, burčák a víno, večerní ohnivé finále, odjezd večer, návrat do Prahy do půlnoci


CK si vyhrazuje právo přesunů programu dle slavností.

Doprava

klimatizovaným autobusem vybaveným přehravačem DVD a barem

Ubytování

1x hotel u Míšně, 2lůžkové pokoje s příslušenstvím

Stravování

1x snídaně, další stravování v rámci programu, popř. na doporučení průvodce

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Orientační ceny vstupného

MISEN: porcelánka 10 €, dóm 5 €, hrad 8 €, vstup na slavnost vína zdarma
RADEBEUL, slavnost vína: 7 €
DRÁŽĎANY: galerie Zwinger (obrazová galerie, zbrojnice a pavilón porcelánu) 12 €; klenotnice Historisches Grünes Gewölbe 12 €, Rezidenční zámek: základní vstupné (Nová klenotnice Neues Grünes Gewölbe, sbírka brnění v Sále obrů, Turecká komnata, sbírka tisků, kreseb a fotografií, Hausmannsturm, Knížecí galerie, stálá výstava Moc a móda a příp. výstavy) 12 €, společná vstupenka do zámku a historické klenotnice 21 €, Panometr: 11,50 €, Muzeum hygieny 7 €, podzemní bastiony 6 €, Dopravní muzeum 7 €.

Pořadatel: GEOPS - CK, s.r.o., IČO: 25633261

Zajímavosti

Klenotnice – Grünes Gewölbe (Zelená klenba či Zelená klenutá místnost)

Velice bohatá expozice pokladů saských kurfiřtů a králů. Grünes Gewölbe byla založena Augustem Silným v Rezidenčním zámku, název nese podle jedné z místností, která bývala dříve nesena zelenými sloupy. Exponáty jsou soustředěny do sálů s tematickým uspořádáním (předměty z jantaru, slonoviny, stříbra, pozlaceného stříbra, umělecké předměty z ozdobných kamenů a perleti, místnost s pozlacenými štíty, sál s klenoty ze zlata a drahých kamenů, místnost s bronzy), audiovizuální zařízení – i v češtině – umožňuje důkladné poznání a podává návštěvníkům četné pozoruhodné informace. Další drahocennosti jsou soustředěny do Neues Grünes Gewölbe, která tvoří další samostatný okruh.

Poznámky

Saské vinařství
V Sasku se nachází nejmenší vinařský region v Německu (v současnosti zabírá plochu zhruba 450 hektarů). Nicméně rozhodně se nejedná o bezvýznamnou oblast. Vinice u Labe patří k nejsevernějším v Evropě a těží z příznivého mikroklimatu v říčním údolí. Výroba vína tu má tradici delší než 800 let, poprvé jsou zdejší vinice zmíněny v písemných pramenech roku 1165, lze však předpokládat, že existovaly už v 11. století – především na pozemcích klášterů. Na některých místech se réva pěstuje na terasovitých políčkách ve svazích, která jsou i dnes obdělávaná převážně ručně. Nepřekvapí, že se tu daří převážně bílým vínům, suchým, silným, s výrazně ovocnými tóny. Pěstuje se tu 37 různých odrůd révy, převažuje Müller Thurgau a po něm riesling a rulandské bílé (zde pod názvem bílé burgundské). Zvláštnost zde představuje tramín. V současné době vinaři poněkud rozšiřují i výrobu červených vín, především z odrůd rulandské modré a Dornfelder. Ráz konkrétních vín výrazně ovlivňuje místní klima – v ideálních letech je tu značné množství slunečných dnů, ale výrazně se liší teploty ve dne a v noci, střídaní denního tepla a nočního chladu i slunečných a deštivých a větrných dnů dodává vínu výraznou chuť i aroma. Důležité je ale také různorodé podloží – žula, pískovec, spraše, říční písky.
K oblíbeným turistickým cílům patří především zámeček Wackerbarth u vesnice Radebeul na předměstí Drážďan. Nachází se tu často fotografované malebné terasovité zahrady s vinicemi a v zámečku j soustředěna výroba šumivých vín.
Koncem září ožívá vinařský region velkými slavnostmi vína, které by si milovníci tohoto ušlechtilého nápoje rozhodně neměli nechat ujít: v Radebeulu i Míšni se představí řada místních vinařů, pije se víno i čerstvý burčák, vyhrává hudba. V Míšni lze na mnoha místech ochutnávat kvalitní vína a různé vinné sklepy v okolí mají den otevřených dveří. Své výrobky také představí řada řemeslníků a umělců. V neděli dopoledne jde městem dlouhý průvod. V Radebeulu jsou vinařské slavnosti spojené i s mezinárodním festivalem divadla. Vedle gastronomických prožitků a nákupu suvenýrů tak lze i sledovat různá zábavná divadelní, hudební a kejklířská vystoupení, která provozují soubory z celé Evropy. Slavnost vyvrcholí velkými ohni v neděli večer.

Drážďany - Míšeň - Radebeul

Německo - Drážďany - Semperopera, interiéry

Významná evropská operní scéna v Drážďanech (spjatá především s působením Richarda Wagnera a Richarda Strausse). Název má podle architekta Gottfrieda Sempera, který ji vybudoval.

zobrazit celý článek
Německo - Drážďany v jarním hávu.

Drážďany - kulturní město, v němž se nachází různá atraktivní muzea, zejména sbírky proslulého Zwingru, klenotnice saských panovníků, ale také Muzeum dopravy a pozoruhodné německé muzeum hygieny. Plno významných památek i perliček pro víkendové poznávací zájezdy.

zobrazit celý článek
Německo - Drážďany - v průvodu jede i Popelka, tady nesmírně populární z českého filmu

Jeden z vrcholů adventu v Německu je Festival štol v Drážďanech. Oblíbená saská vánoční štola je vyrobena v obří velikosti a potom se veze městem v pestrém průvodu historicky oděných postav v čele s králem Augustem. Slavnost je pastvou pro oči i chuťové buňky.

zobrazit celý článek
Německo - Drážďany - Zwinger zdobí četné sochy - Kupidové, Cherubínci, vázy, masky aj.

Drážďany jsou památkovým rájem – v roce 2009 se stala světovým kulturním dědictvím. Město má spoustu zeleně a památky přímo v centru. Seznamte se s desítkou nejkatraktivnějších míst, která můžete navštívit i na poznáváacích zájezdech s CK GEOPS.

zobrazit celý článek
Německo - Drážďany - Pfunds Molkerei

Nejkrásnější mlékárna světa Drážďanská mlékárna Pfunds Molkerei byla v roce 2008 zapsána do Guinessovy knihy rekordů zapsána jako nejkrásnější mlékárna světa. Stojí zaručeně za návštěvu.

zobrazit celý článek
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu