Přidat k oblíbeným zájezdům Čas od času si člověk potřebuje odpočinout, užít si trochu luxusu, pochutnat si na dobrém jídle a víně, užít si pohodu s přáteli. Čeká vás barokní město Eger, perla pod Bukovými horami, tradice tureckých slavných lázní i honosné kouzlo barokní architektury, luxusní lázně, wellness hotel, příroda i výborné víno. Zájezd jako stvořený pro kolektivy.
Termální lázně: lázně Eger, Egerszalók
Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
dopravu autobusem, 1x hotel (2lůžkové pokoje), 1x polopenze, ochutnávka vína s malým občerstvením v Egeru, vstup do hotelových lázní, průvodce, komplexní pojištění

Cena nezahrnuje
vstupné a další termální lázně (50€)
Tento produkt již není možné objednat.
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1. den: odjezd z ČR od obchodu Lidovka v Praze 4, metro C – Budějovická, východ ul. Olbrachtova ve 22 hodin (další nástupní místa: Hradec Králové, Pardubice, Svitavy, Litomyšl, Brno), přejezd přes Slovensko
2. den: EGER, „barokní perla Maďarska, náměstí s chrámem, hrad, turecký minaret, odpočinek a relaxace v termálních lázních Eger a variantně návštěva oblasti vinných sklepů v „údolí krásné paní“ nebo využití hotelových lázní
3. den: EGERSZALÓK,, relaxace v luxusních termálních lázních s vyhlídkou na bílou skálu s termálními jezírky - "maďarské Pammukkale", nebo variantně pobyt v Egeru s možností muzeí, městských termálních lázní a oběda,fakult. večeře v maďarské čárdě, víno, čardášová muzika, noční přejezd do ČR
4.den: návrat do Prahy ráno


CK si vyhrazuje právo drobných záměn programu vzhledem k počasí a zájmům skupiny.

Doprava

klimatizovaným autobusem s možností občerstvení (teplé i studené nápoje za Kč), vybaveným videem nebo DVD

Ubytování

hotel**** (2lůžkové pokoje) v Egeru s vlastním přístupem do termálních lázní

Stravování

polopenze, snídaně a večeře se podávají v hotelu a jsou formou švédských stolů. Při ochutnávce egerských vín se podává malé pohoštění ve formě chleba se sádlem nebo pagáčků.

Pojištění

cena zájezdu zahrnuje komplexní pojištění do zahraničí (obsahuje pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění na storno a pojištění odpovědnosti za škody). V ceně je též povinné pojištění cestovních kanceláří proti úpadku.

Orientační ceny vstupného

doporučujeme na vstupné 30€

Kapesné

50 € (1€ = 240 Ft). V Egeru možná výměna forintů za eura i za Kč. Cenová hladina podobná české – ovoce, zelenina, suvenýry, víno, klobásy. Maďarská vína z oblasti Egeru i Tokaje patří mezi nejkvalitnější v Maďarsku, určitě počítejte s těmito suvenýry. Ceny vín z oblasti Egeru se pohybují mezi 980 Ft - 2.000 Ft za 0,7l. Tokajské samorodny i furmint od 1.200 Ft za 0,7l a asyl 3putinkové za2,800 Ft za 1/2l, 5 putinkové za 3.500 za 1/2l.
Uvedené ceny jsou z roku 2009.

Pořadatel: GEOPS - CK, s.r.o., IČO: 25633261

Zajímavosti

Jestlipak víte, že na liště s obrázky je na čtvrtém obrázku zleva socha Sebestyéna Tinódiho zvaného Loutna. Tento renesanční básník a trubadůr (1510-1556) v mládí utrpěl zranění v bojích proti Turkům. Po pádu Budy začal tvořit bojovné politické básně a písně o boji proti Osmanům. Nějakou dobu žil v Košicích, kde založil rodinu. Roku 1545 jej Sněm schválil jako "státního" historika a kronikáře. Obrany Egeru 1552 se přímo nezúčastnil, ale po odchodu obléhajících vojsk byl jedním z prvních a jeho popisy bojů a lokalit jsou velmi přesné a historicky cenné. Mnohem lepší něž umělecká úroveň jeho básní. Roku 1553 získal za své zásluhy šlechtický titul.

Poznámky

TERMÁLNÍ LÁZNĚ:
Eger - Lázeňský areál leží v upraveném městském parku na rozloze asi 4 ha. V otevřených a krytých bazénech s termální vodou 29-30 °C se léčí hlavně chronická onemocnění pohybového ústrojí, revmatismus, chronické gynekologické záněty, neplodnost. Pitná kúra je vhodná pro poruchy a katary zažívacího a střevního systému. Slabě radioaktivní voda obsahuje vápník, hořčík a kysličník uhličitý. (vstup cca 1.900 Ft).
Egerszalók - původně malé přírodní termály s travertinovým svahem – malé « Pamukkale », voda až 60°C, (pohybové ústrojí); dnes výstavka moderního hotelového areálu. Cena : 1900/1300 Ft na 2,5hod., 3500 Ft na celý den.

V lázních je vhodné mít osušku nebo župan, doporučujeme starší plavky, umělá vlákna a stříbro některé lázně znehodnocují. V plaveckých bazénech se vyžaduje koupací čepice.

Maďarsko - Eger - městské termální lázně, s termální vodou 29-30 °C, léčí se zde hlavně chronická onemocnění pohybového ústrojí, revmatismus či ženské nemoci

Termální lázně v Egeru - luxusní, se staletou historickou tradicí, wellness služby na úrovni. Samotné město je velmi příjemným místem pro rekreaci, má řadu památek a nabízí různé možnosti vyžití.

zobrazit celý článek
Maďarsko - Miskolc-Tapolca,  jeskynní termální lázně jsou jediné na světě

Unikátní termální lázně v jeskyni v Maďarském krasu, na úpatí Bukových hor. Návštěva jeskynních termálních lázní Miskolc-Tapolca je neodmyslitelným bodem na programu poznávacích zájezdů do severního Maďarska a Bukových hor.

zobrazit celý článek
Maďarsko - Egerszalók - termální lázně, voda teplá až 60°C,  léčí choroby pohybového ústrojí

Moderní termální lázně vzniklé vedle fantastického přírodního termálního zřídla na bělostných travertinových skalách ve vesnici několik kilometrů od Egeru. Egerszalók je příjemným místem pro rekreaci a wellness, třeba i během poznávacích zájezdů do oblasti Eger.

zobrazit celý článek
Termální lázně - Maďarsko - Eger - městské termální lázně

Severní Maďarsko, to jsou "maďarské velehory" Mátra a národní park Bukové hory, okouzlující město Eger, egerská i tokajská vinařská oblast a oblast  Tokaj a k historickému městu Sárospaták, Pallocké vrchy s vesnicemi (např. Hollókő pod ochranou UNESCO) s pozoruhodným folklórem, Maďarský kras s fascinujícím podzemním světem národního parku Aggtelek. V oblasti se nachází celá řada léčivých termálních lázní: Eger, Egerszalók, Mezőkövesd, jeskynní lázně Miskolc Tapolca, klimatické lázně Lillafüred, Nyíregyháza. To vše můžete vidět na poznávacích zájezdech CK GEOPS.

zobrazit celý článek

Elegantní barokní město mezi Bukovými horami a pohořím Mátra, město termálních lázní s dlouhou tradicí a středisko vinařství, ale také centrum vzdělanosti. Eger na poznávacích zájezdech do Maďarska rozhodně nemůže chybět.

zobrazit celý článek

Město v kraji svérázného lidu matyó, který se vyznačuje velice pestrým a zajímavým folklórem. Za návštěvu během poznávacích zájezdů stojí místní Muzeum Matyó a také termální lázně.

zobrazit celý článek
Maďarsko - Eger - městské termální lázně, s termální vodou 29-30 °C, léčí se zde hlavně chronická onemocnění pohybového ústrojí, revmatismus či ženské nemoci

Eger patří k nejhezčím městům Maďarska. Turisty přitahují jak památky, tak početné a kvalitní termální lázně a také egerské víno.  Na poznávacích zájezdech bude dost času všechno poznat.

zobrazit celý článek
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu