autokarem hotel Polopenze Zájezdy bez nočního přejezdu Zájezdy za uměním, výstavy a architektura Evropské slavnosti Divadelní a hudební představení Zájezdy na hudební představení a festivaly Relaxační víkendy Památky UNESCO a starověké civilizace
Přidat k oblíbeným zájezdům Část Itálie plná neuvěřitelných kontrastů - největší italské jezero Lago di Garda a jezírko Lago di Tenno, kamenná městečka Sirmione a Malcesine, ochutnávka známých vín Bardolino, starobylá Verona a půvaby podalpského Tridentska. Vrcholem bude opera ve Veroně v římské aréně - Aida. Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
dopravu autobusem, 4x hotel, 4x snídani, 3x večeři, průvodce
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění, pobytovou taxu v hotelu (cca 4 Euro/osoba/pobyt), vstupenku na představení a veškeré další vstupné a fakult. akce a vše, co není obsaženo v položce Cena zahrnuje (80 €).
Příplatky
2100 CZK za jednolůžkový pokoj
870 CZK vstupenka na operu ve veronské Areně (nutno rezervovat předem v CK)
192 CZK za komplexní pojištění
příplatek pobytová taxa v hotelu cca 4 Euro/osoba/pobyt
Slevy
360 Kč pro 3. a 4. osobu na přistýlce
zobrazit PODOBNÉ ZÁJEZDY
krásná krajina a městečka na březích jezera Lago di Garda - vodopády Varone - Verona, návštěva operního představení v římské aréně - muzeum olivového oleje a návštěva vinařství s ochutnávkou vín Bardolino - Rovereto, Zvon padlých - památník obětem 1. sv. války - Trident
Kod
Termin
Počet nocí
Nástupní místa
Cena
 
092-070
6.8 - 11.8.2019
5
Praha a další níže
10 590,-
Odjeto
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1. den: odjezd z Brna brzy ráno, svoz z Prahy, přejezd, večer ubytování v oblasti italského jezera Lago di Garda

2. den: MALCESINE, hrad Castello Scaligero ze 13 století, muzeum, fakult. lanovkou na vyhlídku z Monte Baldo (1 750 m), RIVA DEL GARDA, krátká zastávka, vodopády Varone, panoramatickou cestou přes středověké vesničky k tyrkysovému jezeru Lago di Tenno

3. den: VERONA (UNESCO), město Romea a Julie, románská bazilika San Zeno Maggiore, Castel Vecchio, muzeum, Piazza delle Erbe a Piazza dei Signori, paláce, náhrobky Scaligerů, věž Torre Lamberti, nám. Bra, římský amfiteátr, Juliin dům se slavným balkónem, antický most Ponte Pietra, pozůstatky římského divadla, nádherné renesanční zahrady Giardini Giusti

4. den: muzeum olivového oleje, ochutnávka vín oblasti Bardolino ve vinařství, SIRMIONE, antická a středověká část malebného městečka na jižním břehu jezera Lago di Garda, na termálních pramenech Boiola, výlet lodí, procházka po pobřežní promenádě, odpočinek na pláži, podvečerní odjezd na představení opery ve Veroně, návrat do hotelu po představení ve 2 hod. v noci

5. den: dopoledne přejezd k ROVERETU, kruhový dvoupatrový památník CASTEL DANTE, připomínající 20 tis. obětí 1.svět. války, jeden z největších zvonů na světě, ulitý ze zbraní, La Campana dei Caduti (Zvon padlých), TRIDENT, katedrála, biskupský zámek Buonconsiglio, večer odjezd

6. den: návrat do ČR v ranních hodinách


CK si vyhrazuje právo úpravy programu podle počasí a aktuálních podmínek. Operní představení ve Veroně může být ovlivněno řadou nepředvídatelných situací. Nelze je proto nikdy zaručit na 100 % v daném termínu a uvedené podobě.

Doprava

Využíváme autobusy s klimatizací, DVD a minibarem. Za české koruny je možné zakoupit studené i teplé nápoje.

Ubytování

hotel u jezera Garda (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
UPOZORNĚNÍ – POBYTOVÁ TAXA ITÁLIE
Po legislativní změně platné k 1.1.2012, se v Itálii postupně zavádí turistické poplatky v souvislosti s přenocováním v ubytovacích zařízeních v Itálii .
Poplatky jsou průběžně zaváděny ve všech turistických lokalitách. Výše poplatku se pohybují od 1 do 2€ os/noc v hotelích, dle lokality. Při příjezdu proto budete s velkou pravděpodobností vyzváni k úhradě pobytové taxy na recepci ubytovacího zařízení.
Doporučujeme mít tedy připravený drobný obnos (dle délky pobytu) na úhradu.

Stravování

4 snídaně, 3 večeře

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Pořadatel: Travel 2002, spol. s r. o., IČO: 46980211

Poznámky

Aréna :
Doporučujeme si vzít něco na sezení - v aréně se sedí na tvrdých antických kamenech - vezměte si deku, destičku z polystyrenu… Na místě si lze půjčit polštářek (6 €). Před Arénou jsou mobilní WC – nutné je opustit arénu se vstupenkou!! V průběhu představení lze zakoupit nealko-nápoje, pivo a víno (6 €). Doporučujeme vzít si sebou vodu v lahvi (lze vnášet) či o přestávce vyjít koupit studenou vodu ven do přilehlých restaurací (je to levnější než v Aréně). Nesmí se vnášet skleněné lahve. V průběhu představení lze koupit i obložené housky a bagety (panine). Nezapomeňte něco proti dešti - lepší je pláštěnka a igelit pod sebe (např. igelit. taška). Fotoaparáty i kamery jsou povoleny. Nesmí se ale používat blesk. Doporučujeme vzít si sebou malé svíčky - Aréna se rozzařuje tisíci svíčkami každý večer. V prostorách celé Arény je zákaz kouření. O přestávkách proto kuřáci musí opustit Arénu.

Lago di Garda - Malcesine - Riva del Garda - vodopády Varone - Verona - Sirmione - Rovereto - Trident

Itálie - Benátky - festival plný masek a exotiky

Karneval v Benátkách patří k nejproslulejším slavnostem Evropy a každoročně přitahuje tisíce turistů. Poznávací zájezdy do Benátek v čase karnevalu proto patří k těm nejoblíbenějším.

zobrazit celý článek

Benátsko je nejen rájem pro milovníky kultury, ale i pro gurmány. Benátsko je po staletí typickým zemědělským regionem a místní pokrmy si stále zachovávají chuť a vůní přírodních přísad. Benátská vína soave, bardolino, valpolicella a prosecco si získala renomé po celém světě. Na poznávacích zájezdech a eurovíkendech se určitě najde čas na to, seznámit se s některými lahůdkami Benátska.

zobrazit celý článek
Itálie - Benátky - 55.Bienále

Benátské Bienále je v obecném povědomí natolik spjato s tím nejaktuálnějším a naprosto současným uměním, že si málokdy připouštíme, o jak starou a tradiční instituci se vlastně jedná.

zobrazit celý článek
Itálie - Benátky - dóžecí palác

Přehled hlavních benátských památek a zajímavých míst aneb co byste v Benátkách rozhodně neměli minout. město na Laguně si zasluhuje delší návštěvu, aby byl čas skutečně na všechno - ideální je eurovíkend.

zobrazit celý článek
Itálie - Benátky - slavnost gondol na Grand Canale v Rialtu

Neodmyslitelnou součástí Benátek jsou gondoly. Zářijová slavnost gondol - Regata storica - patří k nejproslulejším slavnostem města na Laguně. Pro diváky je zajímavé především oficiální zahájení - velká přehlídka vyzdobených plavidel, které připomínají námořní slávu Benátek. Proto směřují některé poznávací zájezdy do Benátek právě v tuto dobu.

zobrazit celý článek
Itálie - Benátky - Scuola San Rocco, Vraždění Neviňátek, 1582-7, J.Tintoretto

Do umělecké historie Benátek se zapsali zlatým písmem malíři tzv. benátské školy. Stejně jako Řím a Florencie i Benátky patří mezi největší skvosty světové pokladnice architektury a výtvarného a sochařského umění a působili zde významní italští umělci. Na poznávacích zájezdech a eurovíkendech do Benátek a Benátska je jejich dílům právem věnovaná velká pozornost.

zobrazit celý článek
Itálie - Benátky - Sensa, slavnost moře je spojena se svátkem Kristova nanebevstoupení

Sensa (benátský výraz pro křesťanský svátek Nanebevstoupení)  je historická slavnost, která připomíná moc a slávu benátské republiky Serenissima. Vrcholem jsou symbolické zásnuby někdejší námořní velmoci s mořem. V závislosti na velikonočním cyklu se tahle slavnost odehrává v květnu nebo v červnu.

zobrazit celý článek
Itálie - Benátky - Burano s jeho pestrými rybářskými domky

Poznávací zájezd do Benátek by neměl vynechat ostrovy. Utíkají se sem turisté za pohodovou romantičtější atmosférou, za památkami a uměleckými řemesly. Největšími benátskými ostrovy jsou Murano - proslulý ostrov sklářů, Burano, Torcello, Giudecca a San Giorgio Maggiore.

zobrazit celý článek

Benátsko (Veneto) je kraj na severovýchodě Itálie u zálivu Jaderského moře (tzv. Benátké laguně). Zahrnuje v sobě Benátskou nížinu, na severu zasahuje až k jezeru Lago di Garda a pohoří Dolomity. Vznikl z území, které ovládala až do konce 18. století mocná benátská republika a vedle samotných Benátek se tu nachází velká města Padova, Verona, Vicenza a Treviso. Nachází se tu množství měst a městeček s historickými památkami a krásné vily (zejm. od architekta Palladia). Poznávací zájezdy do Benátska se zdaleka neomezují jen na Benátky.

zobrazit celý článek
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu